Güneş Enerjisi Santrali Anahtar Teslim İnşaat Hizmetleri

 

Ersis Enerji, arazi, çatı ve tarımsal sulama uygulamaları için en ideal sistem tasarımını yaparak anahtar teslim güneş enerji santrallerinin kurulumunu gerçekleştirmektedir.

2 kisim 04

 

Keşif: Uzman kadromuz ile kurulum yapılacak alana ait ön keşif yapılarak uygunluk tahlili gerçekleştirilir.
Projelendirme: Keşif bilgilerine göre mühendislik çalışmaları yapılır ve elde edilen bilgiler simülasyon programına gönderilir.
Fizibilite:  Çıkan projeye göre projenin verimliliği değerlendirilir. Yapılan mühendislik hesaplarına göre kurulum yapılacak santralin ekipman ve yatırım bütçesi belirlenir.
İzinler ve İdari Süreçlerin Yönetimi: Hazırlanan proje için alınacak izinleri ve idari süreçleri sizin adınıza Ersis Enerji yürütür.
Tedarik ve Nakliye: Santral için belirlenen ürünler ve ekipmanların tedariği ve satın alınması tamamlanır
Montaj ve Devreye Alma: Santral ürün ve ekipmanlarının montajı uzman ekiplerimiz tarafından yapılır ve santral çalışır duruma getirilir.

 

Endustriyel Cati Tipi GES 1

Endüstriyel Çatı Tipi GES

Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliğinde yapılan son değişikliklere göre 12 Mayıs 2019 tarihinden sonra devreye giren lisanssız elektrik üretim tesislerinin ihtiyaç fazlası elektrik satışının, bir önceki cari yıl tüketimi ile sınırlandırılmıştır. Bunun üstünde gerçekleşecek üretim ise YEKDEM’ e bedelsiz katkı olarak kabul edilecektir. Bu yüzden endüstriyel çatı tipi güneş enerji santrali projesi yatırımları, işletmenin kendi elektrik ihtiyacını karşılamak üzere tasarlanmalıdır.

Yönetmelikte yapılan düzenlemeler ile sanayi tesisleri bağlantı anlaşmasındaki sözleşme güçlerinin iki katına kadar lisanssız elektrik üretim yatırımı yapabilir. Aynı zamanda bu değişiklik sayesinde elektrik tüketimi yüksek olan sanayi firmalarının veya kurumsal şirketlerin, çeşitli nedenlerle işletme veya binalarının olduğu dağıtım bölgesi sınırları içerisinde yatırıma uygun arazi bulamamaları halinde Türkiye’nin başka elektrik dağıtım bölgelerindeki arazilerde santral kurulumu yaparak, burada ürettikleri elektriği tüketimleri ile mahsuplaştırabilecekler. Çatısında üretim tesisi bulunan işletmelere kapasite artışı ve OSB içerisindeki işletmelere OSB dışında GES kurulması imkanı sağlanmaktadır.

Endüstriyel ve Ticari İşletmenize güneş enerji santrali yatırımı yapmak istiyorsanız konuyla ilgili bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

arazi ve Tarimsal GES 1

Arazi ve Tarımsal GES

Tarla sulamaları, Güneş Enerji Santrali kullanan pompalar sayesinde şebeke ihtiyacı duyulmadan yapılabilmektedir. Bu sistemlerde derin kuyu ve yüzey pompalar için gereken elektrik enerjisi güneşten sağlanabilmektedir.

Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliğinde yapılan son düzenlemelere göre artık tarımsal sulama amaçlı tesisler tarafından bağlantı anlaşmasındaki sözleşme gücünün iki katı ve diğer kişiler bağlantı anlaşmasındaki sözleşme gücü ile sınırlı olmak kaydıyla, tüketim tesisi ile aynı ya da farklı ölçüm noktasında kurulan yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı üretim tesisi kurabilmektedirler.

Arazinize güneş enerji santrali yatırımı yapmak istiyorsanız konuyla ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çatı GES

ersis 1

Güneş Enerji Santralleri Kurulabilecek Çatı Tipleri

Güneş Enerji Santrali Panel-İnverter-Konstrüksiyon(Montaj ekipmanları) olmak üzere üç ana bölümden oluşmaktadır. Çatı üzerine kurulan güneş panelleri ile amaçlanan enerji üretimi, binanın tükettiği kadar enerjiyle sınırlıdır. Konut çatılarında güneş panellerinin monte edilmesi gereken alan kısıtlıdır ve güneş panellerinin en verimli elektrik ürettiği güney yönünde olmayabilir. Bunun yanında baca gibi çatı üzerinde olan yapıların oluşturabileceği gölgelemeler nedeniyle güneş panelleri verimli üretim yapamayabilir. Bu bakımdan konutun güneş enerjisinden en verimli şekilde faydalanabilmesi için detaylı bir keşfe ihtiyaç duyulmaktadır.

Bina çatılarında mevcut olan kısıtlı montaj alanı nedeniyle kullanılacak panel sayısı az olacaktır. Bu nedenle üretim gücü yüksek paneller tercih edilmelidir. Çatı güneş enerjisi santrallerinde inverter seçimi de sistem verimliliği ve yatırım getirisi bakımından önemlidir.

Çatılar yalıtım açısından konutların en hassas bölümlerindendir. Konut güneş enerjisi santrallerinde konstrüksiyon – montaj ekipmanlarının ve güneş paneli montajının bu konuda deneyimli bir ekip tarafından yapılması gerekmektedir.

Firmamız bu süreçlerin tamamında müşterisine yüksek kalite ve standartlarla hizmet vermek için çalışmaktadır.

Bina çatınıza güneş enerji santrali yatırımı yaptırmak isterseniz konuyla ilgili tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.